BSC014N04LSTATMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BSC014N04LSTATMA1
Paket:
PG-TDSON-8 FL
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CH 40V 33A/100A TDSON
Auf Lager : 4920
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6020 pF @ 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 85 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.4mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8 FL
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 3W (Ta), 115W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 33A (Ta), 100A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V