BSC019N04LSTATMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BSC019N04LSTATMA1
Beschreibung:
MOSFET N-CH 40V
Auf Lager : 5000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TA)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4060 pF @ 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 57 nC @ 10 V
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.9mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package -
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series -
Power Dissipation (Max) 94W (Tc)
Package / Case -
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 28A (Ta), 161A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V