BSC022N03SG
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BSC022N03SG
Paket:
PG-TDSON-8-1
Beschreibung:
MOSFET N-CH 30V 28A/100A TDSON
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 8290 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 64 nC @ 5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.2mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-1
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 110µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 2.8W (Ta), 104W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 28A (Ta), 100A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V