BSC026N02KSGAUMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BSC026N02KSGAUMA1
Paket:
PG-TDSON-8-1
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CH 20V 25A/100A TDSON
Auf Lager : 2982
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 7800 pF @ 10 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 52.7 nC @ 4.5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.6mOhm @ 50A, 4.5V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-1
Vgs(th) (Max) @ Id 1.2V @ 200µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 20 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 2.8W (Ta), 78W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 25A (Ta), 100A (Tc)
Vgs (Max) ±12V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 2.5V, 4.5V