BSC030P03NS3GAUMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BSC030P03NS3GAUMA1
Paket:
PG-TDSON-8-1
Beschreibung:
MOSFET P-CH 30V 25.4/100A 8TDSON
Auf Lager : 7092
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 14000 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 186 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-1
Vgs(th) (Max) @ Id 3.1V @ 345µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 2.5W (Ta), 125W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 25.4A (Ta), 100A (Tc)
Vgs (Max) ±25V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V