BSC033N08NS5SCATMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BSC033N08NS5SCATMA1
Paket:
PG-WSON-8-2
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
TRENCH 40<-<100V
Auf Lager : 349
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4600 pF @ 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 66 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.3mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-WSON-8-2
Vgs(th) (Max) @ Id 3.8V @ 76µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 80 V
Series OptiMOS™ 5
Power Dissipation (Max) 136W (Tc)
Package / Case 8-PowerWDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 144A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V