BSC050N04LSGATMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BSC050N04LSGATMA1
Paket:
PG-TDSON-8-5
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CH 40V 18A/85A TDSON
Auf Lager : 117672
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3700 pF @ 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 47 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 5mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-5
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 27µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 2.5W (Ta), 57W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 18A (Ta), 85A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V