BSC050N10NS5ATMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BSC050N10NS5ATMA1
Paket:
PG-TDSON-8-7
Beschreibung:
MOSFET N-CH 100V 16A/100A TDSON
Auf Lager : 3878
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4300 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 61 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 5mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-7
Vgs(th) (Max) @ Id 3.8V @ 72µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series OptiMOS™ 5
Power Dissipation (Max) 3W (Ta), 136W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 16A (Ta), 100A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V