BSC065N06LS5ATMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BSC065N06LS5ATMA1
Paket:
PG-TDSON-8-6
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CHANNEL 60V 64A 8TDSON
Auf Lager : 19708
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1800 pF @ 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 13 nC @ 4.5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 6.5mOhm @ 32A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-6
Vgs(th) (Max) @ Id 2.3V @ 20µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 46W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 64A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V