BSC080N12LSGATMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BSC080N12LSGATMA1
Paket:
PG-TDSON-8
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
TRENCH >=100V PG-TDSON-8
Auf Lager : 2880
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 7400 pF @ 60 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 79 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 8mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8
Vgs(th) (Max) @ Id 2.4V @ 112µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 120 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 156W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 12A (Ta), 99A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V