BSC098N10NS5ATMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BSC098N10NS5ATMA1
Paket:
PG-TDSON-8-7
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CH 100V 60A TDSON
Auf Lager : 18632
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2100 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 28 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 9.8mOhm @ 30A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-7
Vgs(th) (Max) @ Id 3.8V @ 36µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 2.5W (Ta), 69W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 60A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V