BSC205N10LS G
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BSC205N10LS G
Paket:
PG-TDSON-8-1
Beschreibung:
MOSFET N-CH 100V 7.4A/45A TDSON
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2900 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 41 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 20.5mOhm @ 45A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-1
Vgs(th) (Max) @ Id 2.4V @ 43µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 76W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 7.4A (Ta), 45A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V