BSF030NE2LQXUMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BSF030NE2LQXUMA1
Paket:
MG-WDSON-2, CanPAK M™
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CH 25V 24A/75A 2WDSON
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1700 pF @ 12 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 23 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3mOhm @ 30A, 10V
Supplier Device Package MG-WDSON-2, CanPAK M™
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 25 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 2.2W (Ta), 28W (Tc)
Package / Case 3-WDSON
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 24A (Ta), 75A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V