BSF077N06NT3GXUMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BSF077N06NT3GXUMA1
Paket:
MG-WDSON-2, CanPAK M™
Beschreibung:
MOSFET N-CH 60V 13A/56A 2WDSON
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3700 pF @ 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 46 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 7.7mOhm @ 30A, 10V
Supplier Device Package MG-WDSON-2, CanPAK M™
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 33µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 2.2W (Ta), 38W (Tc)
Package / Case 3-WDSON
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 13A (Ta), 56A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V