BSO051N03MS G
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BSO051N03MS G
Paket:
PG-DSO-8
Beschreibung:
MOSFET N-CH 30V 14A 8DSO
Auf Lager : 2178
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4300 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 55 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 5.1mOhm @ 18A, 10V
Supplier Device Package PG-DSO-8
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 1.56W (Ta)
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 14A (Ta)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V