BSO052N03S
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BSO052N03S
Beschreibung:
MOSFET N-CH 30V 14A 8DSO
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5530 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 43 nC @ 5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 5.2mOhm @ 17A, 10V
Supplier Device Package PG-DSO-8
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 70µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 1.56W (Ta)
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 14A (Ta)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V