BSZ033NE2LS5ATMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BSZ033NE2LS5ATMA1
Paket:
PG-TSDSON-8-FL
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CH 25V 18A/40A TSDSON
Auf Lager : 1773
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1230 pF @ 12 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 18.3 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.3mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package PG-TSDSON-8-FL
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 25 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 2.1W (Ta), 30W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 18A (Ta), 40A (Tc)
Vgs (Max) ±16V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V