BSZ065N03LSATMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BSZ065N03LSATMA1
Beschreibung:
MOSFET N-CH 30V 12A/40A TSDSON
Auf Lager : 36278
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 670 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 10 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 6.5mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package PG-TSDSON-8-FL
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 2.1W (Ta), 26W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 12A (Ta), 40A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V