BTS15-LDTL
Autonics USA
Produkt-Nr.:
BTS15-LDTL
Hersteller:
Autonics USA
Beschreibung:
SENSOR, PHOTO, CONVERGENT REFLEC
Auf Lager : 13
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 55°C (TA)
Ingress Protection IP67
Response Time 1ms
Sensing Distance 0.197" ~ 0.591" (5mm ~ 15mm)
Output Configuration NPN - Open Collector/Light-ON
Sensing Method Reflective
Light Source Red (650nm)
Product Status Active
Connection Method Cable
Series BTS
Voltage - Supply 12V ~ 24V
Mfr Autonics USA
Cable Length 78.74" (2m)