BUK7675-55A,118
NXP Semiconductors
Produkt-Nr.:
BUK7675-55A,118
Hersteller:
NXP Semiconductors
Paket:
D2PAK
Beschreibung:
NEXPERIA BUK7675-55A - POWER FIE
Auf Lager : 75900
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 665
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 483 pF @ 25 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 75mOhm @ 10A, 10V
Supplier Device Package D2PAK
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 55 V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 62W (Tc)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr NXP Semiconductors
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 20.3A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V