BUK7K29-100E/1X
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BUK7K29-100E/1X
Paket:
LFPAK56D
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
BUK7K29-100E/1X
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature Standard
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2436pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 38.1nC @ 10V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 24.5mOhm @ 10A, 10V
Supplier Device Package LFPAK56D
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SOT-1205, 8-LFPAK56
Power - Max 68W (Ta)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 29.5A (Ta)