BUK9209-40B,118
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BUK9209-40B,118
Paket:
DPAK
Beschreibung:
MOSFET N-CH 40V 75A DPAK
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 185°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3619 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 32 nC @ 5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 7mOhm @ 25A, 10V
Supplier Device Package DPAK
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 167W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 75A (Tc)
Vgs (Max) ±15V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 5V, 10V