BUK9875-100A/CUX
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BUK9875-100A/CUX
Paket:
SOT-223
Beschreibung:
MOSFET N-CH 100V 7A SOT223
Auf Lager : 30083
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1690 pF @ 25 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 72mOhm @ 8A, 10V
Supplier Device Package SOT-223
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series Automotive, AEC-Q100, TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 8W (Tc)
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 7A (Tc)
Vgs (Max) ±10V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V