BUK9K89-100E,115
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
BUK9K89-100E,115
Hersteller:
NXP USA Inc.
Paket:
LFPAK56D
Beschreibung:
TRANSISTOR >30MHZ
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature Logic Level Gate
Configuration 2 N-Channel (Dual)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1108pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 16.8nC @ 10V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 85mOhm @ 5A, 10V
Supplier Device Package LFPAK56D
Vgs(th) (Max) @ Id 2.1V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Package / Case SOT-1205, 8-LFPAK56
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max 38W
Mfr NXP USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 12.5A