BXEB-L0280Z-50E2000-C-D3
Bridgelux
Produkt-Nr.:
BXEB-L0280Z-50E2000-C-D3
Viewing Angle 120°
Color White, Cool
Current - Test 700mA
Current - Max 1.4A
CRI (Color Rendering Index) 80
Size / Dimension 280.00mm L x 24.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 194 lm/W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 2610lm (Typ)
Series EB Series™ Gen 3
Temperature - Test 25°C
Type LED Module
Mfr Bridgelux
Height 6.10mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 19.2V