BXRA-35H2000-B-03
Bridgelux
Produkt-Nr.:
BXRA-35H2000-B-03
Hersteller:
Bridgelux
Beschreibung:
LED COB ES WARM WHT RECT 3500K
Benutzer handbuch
Lens Type Domed
Light Emitting Surface (LES) 19.15mm Dia
Configuration Rectangle
Viewing Angle 120°
Color White, Warm
Current - Test 700mA
Current - Max 1A
CRI (Color Rendering Index) 97
Size / Dimension 25.80mm L x 22.80mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 61 lm/W
Product Status Obsolete
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 1540lm (Typ)
Series ES
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Bridgelux
Height 3.50mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 36.2V