BXRC-35G1000-D-83
Bridgelux
Produkt-Nr.:
BXRC-35G1000-D-83
Hersteller:
Bridgelux
Beschreibung:
VERO 10D WARM WHITE LED ARRAY
Benutzer handbuch
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 10.00mm Dia
Configuration Starboard
Viewing Angle 120°
Color White, Warm
Current - Test 250mA
Current - Max 1A
CRI (Color Rendering Index) 90
Size / Dimension 20.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test 150 lm/W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 932lm (Typ)
Series Gen 8 Vero® 10 Array
Temperature - Test 25°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Bridgelux
Height 1.80mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 24.9V