BXRH-30G0600-B-82
Bridgelux
Produkt-Nr.:
BXRH-30G0600-B-82
Hersteller:
Bridgelux
Beschreibung:
V4 HD WARM WHITE LED ARRAY
Benutzer handbuch
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 4.80mm Dia
Configuration Square
Viewing Angle 120°
Color White, Warm
Current - Test 350mA
Current - Max 600mA
CRI (Color Rendering Index) 90
Size / Dimension 12.50mm L x 12.50mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 102 lm/W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 634lm (Typ)
Series Gen 8 V4 HD LED Array
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Bridgelux
Height 1.63mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 17.7V