Zuhause / Single Diodes / BY229X-400HE3/45
minImg
BY229X-400HE3/45
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
BY229X-400HE3/45
Paket:
ITO-220AC
Beschreibung:
DIODE GEN PURP 400V 8A ITO220AC
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 145 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package ITO-220AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 400 V
Series -
Package / Case TO-220-2 Full Pack, Isolated Tab
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.85 V @ 20 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 8A