BY329X-1500,127
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
BY329X-1500,127
Hersteller:
NXP USA Inc.
Paket:
TO-220FP
Beschreibung:
DIODE GEN PURP 1.5KV 6A TO220FP
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 230 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220FP
Series -
Package / Case TO-220-2 Full Pack
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.45 V @ 6.5 A
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1500 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 6A