BYM11-400HE3/96
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
BYM11-400HE3/96
Paket:
DO-213AB
Beschreibung:
DIODE GEN PURP 400V 1A DO213AB
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 150 ns
Capacitance @ Vr, F 15pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-213AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 400 V
Series SUPERECTIFIER®
Package / Case DO-213AB, MELF (Glass)
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.3 V @ 1 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 1A