WeEn Semiconductors
Produkt-Nr.:
BYV410X-600,127
Hersteller:
Paket:
TO-220F
Charge:
-
Beschreibung:
DIODE ARRAY UF 600V 10A TO220-3
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.615
$1.615
10
$1.45445
$14.5445
100
$1.168975
$116.8975
500
$0.96045
$480.225
1000
$0.795806
$795.806
2000
$0.740924
$1481.848
5000
$0.713488
$3567.44
10000
$0.686042
$6860.42
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 35 ns |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220F |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50 µA @ 600 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab |
| Technology | Standard |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 2.1 V @ 10 A |
| Mfr | WeEn Semiconductors |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Base Product Number | BYV410 |