BYW51G-200-TR
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
BYW51G-200-TR
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
D2PAK
Beschreibung:
DIODE ARRAY GP 200V 10A D2PAK
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 35 ns
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package D2PAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 15 µA @ 200 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 850 mV @ 8 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)