BZB84-C2V7,215
NXP Semiconductors
Produkt-Nr.:
BZB84-C2V7,215
Hersteller:
NXP Semiconductors
Paket:
TO-236AB
Beschreibung:
NOW NEXPERIA BZB84-C2V7 - ZENER
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Configuration 1 Pair Common Anode
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-236AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 1 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr NXP Semiconductors
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.7 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms