BZD27B120P-HE3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
BZD27B120P-HE3-18
Paket:
DO-219AB (SMF)
Beschreibung:
DIODE ZENER 120V 800MW DO219AB
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Tolerance -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-219AB (SMF)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 91 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZD27B
Package / Case DO-219AB
Power - Max 800 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 120 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 250 Ohms