BZD27B51P-M3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
BZD27B51P-M3-18
Beschreibung:
DIODE ZENER 51V 800MW DO219AB
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package DO-219AB (SMF)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 39 V
Series BZD27B-M
Package / Case DO-219AB
Power - Max 800 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 51 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms