BZG04-33-HM3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
BZG04-33-HM3-08
Paket:
DO-214AC (SMA)
Beschreibung:
DIODE ZENER 39V 1.25W DO214AC
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 33 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZG04-M
Package / Case DO-214AC, SMA
Power - Max 1.25 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 500 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 39 V