BZG04-91-HM3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
BZG04-91-HM3-18
Beschreibung:
DIODE ZENER 110V 1.25W DO214AC
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 91 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZG04-M
Package / Case DO-214AC, SMA
Power - Max 1.25 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 500 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 110 V