BZG05C3V3-HM3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
BZG05C3V3-HM3-18
Beschreibung:
DIODE ZENER 3.3V 1.25W DO214AC
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±6.06%
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 40 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZG05C-M
Package / Case DO-214AC, SMA
Power - Max 1.25 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.3 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms