BZT52B7V5-G RHG
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
BZT52B7V5-G RHG
Beschreibung:
DIODE ZENER 7.5V 410MW SOD123
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 5 V
Series -
Package / Case SOD-123
Power - Max 410 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 7.5 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms