BZT52B9V1-G3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
BZT52B9V1-G3-08
Beschreibung:
DIODE ZENER 9.1V 410MW SOD123
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 7 V
Series BZT52-G
Package / Case SOD-123
Power - Max 410 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms