BZT52B9V1-HE3_A-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
BZT52B9V1-HE3_A-18
Beschreibung:
DIODE ZENER 9.1V 410MW SOD123
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 7 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZT52
Package / Case SOD-123
Power - Max 300 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms