BZT52C10-G RHG
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
BZT52C10-G RHG
Beschreibung:
DIODE ZENER 10V 350MW SOD123
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 nA @ 7 V
Series -
Package / Case SOD-123
Power - Max 350 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms