BZT52C27-G RHG
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
BZT52C27-G RHG
Paket:
SOD-123
Beschreibung:
DIODE ZENER 27V 350MW SOD123
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 18.9 V
Series -
Package / Case SOD-123
Power - Max 350 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 27 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms