BZT52C5V1-G3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
BZT52C5V1-G3-08
Paket:
SOD-123
Beschreibung:
DIODE ZENER 5.1V 410MW SOD123
Auf Lager : 14384
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 800 mV
Series BZT52-G
Package / Case SOD-123
Power - Max 410 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms