BZT52C5V1S
MDD
Produkt-Nr.:
BZT52C5V1S
Hersteller:
MDD
Paket:
SOD-323
Beschreibung:
ZenerSOD-123 5.1V +/-5%
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Series SOD-323
Power - Max 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr MDD
Tolerance ±5%
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt) 130 Ohms
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 1.5 V