BZT52H-A47-QX
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZT52H-A47-QX
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
SOD-123F
Beschreibung:
BZT52H-A47-Q/SOD123F/SOD2
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±1%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123F
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 32.9 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SOD-123F
Power - Max 375 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 47 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms