BZV55-C20135
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZV55-C20135
Hersteller:
NXP USA Inc.
Paket:
LLDS; MiniMelf
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
NOW NEXPERIA BZV55-C20 - ZENER D
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package LLDS; MiniMelf
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 14 V
Series -
Package / Case DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms