BZV85-C36,113
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZV85-C36,113
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
DO-41
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
DIODE ZENER 36V 1.3W DO41
Auf Lager : 1882
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-41
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 25 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 1.3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 50 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 36 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 50 Ohms