BZV90-C5V6,115
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZV90-C5V6,115
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
SOT-223
Beschreibung:
DIODE ZENER 5.6V 1.5W SOT223
Auf Lager : 2774
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-223
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 2 V
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Power - Max 1.5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 50 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms